Protez Tırnak Bakımı

Protez tırnak bakımı oldukça önemlidir. Bu işlemlere yenileme veya dolgu adı verilir. Tırnakların uzama hızları kişiden kişiye değiştiği için protez tırnak bakımı sıklıkları da buna göre değişkenlik gösterir. Bundan kaynaklı olarak bakım sıklığının en doğru şekilde ayarlanması gerekmektedir. Doğru zamanda yapıldığı zaman protez tırnakları uzun süreli olarak kullanabilirsiniz. 

Tırnaklar kendilerinin doğal süreçlerinden kaynaklı olarak uzayacağından dolayı tırnakların diplerine yakın olan bölgelerde belli bir boşluk oluşacaktır. Protez tırnakların yapılacağı alanlar ile doğal tırnakların yükseklikleri farklı olacağından dolayı bu tırnakların tırnak uzama süreleri göz önünde bulundurularak belli aralıklar ile doldurulması zorunludur.

Protez tırnak bakımı işlemine, elektrikli törpü yardımı ile en üst katmanları alınarak yapılmaktadır. Üstte bulunan cila en iyi şekilde temizleme yapılarak, doğal olan tırnakların yapılarına zarar vermeden elektrikli törpünün yardımı ile kesinlikle doğal olan tırnaklarınıza değdirilmez. 

 

Geriye kalmış olan düzenleme işlemlerinde ise normal törpü yardımı ile işlem yapılmalıdır. Tırnakların tozlardan arındırılması önemlidir. Tırnakların üstü pürüzsüz bir şekle getirilmek için, uygun olan kalitedeki bir törpü ile tekrardan törpülenmelidir. Ardından ise tırnaklarda oluşan boşluklar için mutlaka özel bir malzemeler ile doldurma işlemi yapılmalıdır. Tırnak akrilik tozuna batırılarak ardından özel bir jel sürülür. UV ojenin ardından UV ışığında bekletilmelidir.

× Bize Ulaşın