Medikal Ayak Bakım

Ayak sağlığı merkezi olarak, neredeyse tüm hastalarda ortak bir sorun görüyoruz.

Ayak ve tırnak hastalıklarının farkında olunmaması, doğru koruma önlemlerinin alınmaması ve bakımların öncelikleri olmaması….

Sağlıklı bir cilt ve tırnak, estetiktir ve koruma altındadır. Cilt ve tırnak bariyeri sağlıklı olmalı, çatlaklıklar, kuruluk, aşırı terleme gibi faktörlere dikkat edilmelidir.

Uygun ve doğru bakım tırnak hastalıklarından korunmak adına temel bir gerekliliktir. Dermatologlar ve ayak bakım uzmanları hastanın cilt ve tırnak durumu ile ilgili eğitimli bir göze sahip oldukları için öykü ve görsel muayene doğrultusunda artan riskler ve mevcut problemler temel alınarak doğru ve hijyenik bakımlar ve tedaviler ile sorunlarınıza çözüm sunabilirler.

Medikal bakımlarda, pedikür ve manikürden farklı olarak cildin ve tırnakların ihtiyaçları göz önüne alınarak tamamen kişiye özel bir uygulama yapılır. Medikal el ayak bakımında tırnak mantarı, kalınlaşmış tırnak, çatlak topuk, nasır, tırnak batması gibi problemlere yönelik bakımlar uygulandığı gibi problemsiz el ve ayaklara da koruyucu bakım olarak uygulamalar yapılmaktadır. Bakımlarda pens ve makas yerine ciltteki ve tırnaklardaki tüm ölü dokular kuru sistem frezer (yüksek devir törpü cihazlarıdır) kullanılarak temizlenir. 

Cilt ve tırnak bariyerini stabilize ederek direncini arttıracak özel SPA bakımları ve bakım ürünleri ile problem önleme ve çözmeye yönelik uygulamalar sunulur. Kişiye özel tek kullanımlık parafin, sıcak maskeler, anti-aging vitamin ampulleri, leke açıcı kremler, yoğun onarıcı nemlendiriciler, tırnak tipine uygun sertleştiriciler ve tamamlayıcı masaj terapileri ile bakımlar DK Ayak Sağlığı Merkezi’nde zevke ve rahatlatıcı küçük kaçamaklara dönüşür.

× Bize Ulaşın