Kaş Dizayn (Dudak Üstü ve Kaş)

Doğru kaş tasarımı neden önemlidir?

Birçok kişi, kaş kontürü yaptırmadan önce kaşlarının doğru şekillendirilmemesinden endişe duyar. Kaş gibi yüzün en dikkat çeken alanlarına uygulanan kontür işlemi sonrasında sonuç istenildiği gibi olmadığında düzeltmek zor olacağından öncesinde önlem almak çok daha önemlidir. Özellikle de kaş kontürü gibi uzun süre kalıcılık sunan işlemlerden önce mutlaka ön çizim yapılmalı ve yüz hatlarına uygun kaş tasarlanmalıdır. Ayrıca kaş kontürü uygulaması yaptıran kişilerin kaşlarını uzmanlara emanet etmesi ve yüz için en uygun kaş formunu belirlemeleri gerekir. Bu noktada; gözlerin yüzdeki konumu, iki göz arasındaki mesafe, kaş ve gözler arasındaki uzunluk, göz kapağının yapısı, kaşın kalınlığına kadar birçok unsur söz konusudur.

Doğru kaş, güzelliğinizi yeniden tanımlar

Kaşların yüz ve ifade üzerinde ne kadar belirleyici bir rol üstlendiği son zamanlarda daha çok ortaya çıkıyor. Özellikle de gözlerin çerçevesini oluşturması, güzelliğin matematiksel simgesi olan altın oranda etkili olan kaşlar, doğru tasarlandığında güzellik algısında çok ciddi farklar yaratıyor. Yüzün parametrelerine göre dizayn edilmesi gereken kaş, yüz üzerinde doğru yerde konumlandığında çok daha genç ve çok daha çekici bir görünüm sağlıyor.

 

Doğru kaş, gözleri daha güçlü ve etkileyici kılıyor

Kaş tasarımında ön plana çıkan yoğunluk seviyesi, kaşları olduğundan daha dolgun gösterirken aynı zamanda dökülmüş veya küsmüş kaşların yarattığı zayıf görüntüyü zenginleştiriyor. Bu durum gözlerin çerçevesini daha belirgin hale getirerek güçlü bir ifade sağlıyor. Ayrıca kaşlar göz formuna uygun olarak tasarlandığında şikayet edilen birçok küçük kusur ortadan kalkıyor.

Sigara, güneş, nemsizlik, ilerleyen yaş gibi faktörler dudak ve dudak üstü bölgesinde çizgilenmeye, lekelenmeye ve sarkmaya dolayısıyla yüz ifadesinde değişime yol açmaktadır. Dudak üstü çizgileri bazı kişilerde belli belirsiz oluşmaktadır. Dudak çizgisinin belirsiz veya çok ince olması dudakların olduğundan daha küçük görünmesine neden olmaktadır. Dudak çizgileri bazı kişilerde de üst dudağın üzerindeki diklemesine çizgiler olarak görülmektedir. Bu çizgiler güneşten kaynaklı olabildiği gibi yaşlanma belirtisi ve yoğun sigara tüketiminin izleri de olabilmektedir. Bazen bu izlere sigara çizgisi de denildiğini duyabiliriz. Dudak üstü çizgi problemi dolgu veya botoks ile giderilebilir. Dudağın üst kısmına uygulanacak geçici dolgu sayesinde dudak ortasındaki sigara izi silinebilir yada dudak çizgisi belirgin olmayan kişilerin dudakları daha ön plana çıkarılabilir

DUDAK ÜSTÜ (BARKOD) ÇİZGİLERİNDE HANGİ İŞLEMLER UYGULANIR?

  • Cilt yenileyici lazer
  • Cilt yenileyici ürünler
  • Botoks
  • İnce dolgu uygulamaları
  • Peeling
  • Sigarayı bırakma
  • Güneşten korunma

Hastanın durumunun değerlendirilmesi sonucu bu tedavilerden biri veya birkaçı birleştirilerek dudak üstü çizgilerine uygulanır.

× Bize Ulaşın