Dipomed ( Çatlak Tedavisi )

Dipomed cilt çatlağı onarım sistemleri İpek Özmel’ın geliştirdiği cihazı ve ürünleri ile profesyonel salonlar da kullanılan ilk yerli cilt çatlağı onarım sistemidir.

Dipomed Çatlak onarım uygulamamız çatlaklı bölgeye hasar vererek hücresel aktifleşmeyi sağlamaktır . İlk seansta yüksek orandaki başarıyı elde etmek mümkün ancak bu durum çatlak yapısına baglıdır. Derin ve yırtık boyutunda ki çatlaklar da 2-3 Seans gerekebilir.

Cilt çatlaklarının ne olduğunu anlamak için, cildin yapısını ve nasıl çalıştığını açıklamamız gerekir. Normal cilt destek dokusu, %80 kolajen ve %4 elastin liflerinden oluşan gözenekli bir ağ yapısına sahiptir. Cilt yapısında bulunan elastin, cilde esnekliğini veren ve gerilmesini mümkün kılan bir proteindir. Elastin, cilt içerisinde cildin esnemesine ve daha sonra orijinal konumuna geri çekilmesine izin veren balık ağı benzeri bir yapı oluşturur.Cilt Çatlakları, Hasar Görmüş Elastin Yapılarıdır.

Bu elastin lifleri hasar gördüğünde ‘skar’ görüntülü cilt çatlakları oluşur. Cilt çatlaklarını dikkate değer kılan, görünümlerinin ne ölçüde göze battığıdır; bununla birlikte, bir mikroskop altında baktığınızda normal, sağlıklı ciltten hemen hiçbir farklılık görmezsiniz. Bir cilt çatlağına dokunduğunuzda, neredeyse orada cilt yokmuş gibi bir boşluk hissedersiniz. Gerçekte ciltte çok az bir değişim olmasına rağmen, gerçek ve görsel algılama çok farklıdır.

× Bize Ulaşın